lupa
Hledat přesný výraz
Hudební skladatel Ladislav Kubeš senior (1924 – 1998)

Povím vám, proč mám rád dechovou hudbu a proč jsem jí oddaně sloužil:
protože jejím základem je dech. Bez dechu není života, dech je tvořivá síla.

Naši dědové a otcové to věděli, a kdo to chce dnes popírat, je sám proti sobě. Česká dechovka nezahyne, její krásná živá tradice to nedovolí.

Akce

  • 24. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB KUBEŠOVA SOBĚSLAV 21.+22.07.2018

    24. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB KUBEŠOVA SOBĚSLAV 21.+22.07.2018

  • Magazin für böhmische und mährische Blasmusik

    Magazin für böhmische und mährische Blasmusik

  • již od  7. 7. 2009 pro vás hraje první dechovkové rádio

    již od 7. 7. 2009 pro vás hraje první dechovkové rádio

 

Kniha

MOJE ČESKÁ VLAST

Život a práce výjimečného skladatele

JE TO SLOVO DO PRANICE, ale kniha jako MOJE ČESKÁ VLAST tady dlouho nebyla! Potěší milovníky dechové hudby a obdivovatele jejího nejvýraznějšího skladatele posledních let LADISLAVA KUBEŠE. Až ji otevřete, tak hned ji neodložíte a budete se k ní vracet. Je plná fotografií, faktů, vzpomínek i úvah nad hudebním žánrem, který máte rádi, a na dvou BONUSECH (jsou v ceně!) setkáte se nejen s panem Kubešem osobně (DVD), ale i s 22 jeho nejlepšími písničkami (CD) v podání VESELKY Ladislava Kubeše mladšího a jejích sólistů. Čeká vás pravdivé čtení, zvědavé prohlížení a skvělý poslech.


Ladislav Kubeš

Ladislav Kubeš, narozený 23.února 1924 v Borkovicích v jižních Čechách a zemřevší 28.srpna 1998 v nedalekém Žíšově, byl český hudební skladatel, dirigent a aranžér, jehož skladby a úpravy lidových písní – nejen ty nejúspěšnější, například polky Přerovanka, Hradišťanka, Jihočeská, Nad Lužnicí svítá, valčík Moje česká vlast nebo pochod Od Tábora až k nám, ale také dlouhá řada dalších – jsou stále žádány posluchači a hrány mnoha profesionálními i amatérskými soubory a orchestry doma i za hranicemi České republiky. Kniha popisuje jeho život a úspěšnou, byť těžce vydobytou uměleckou kariéru, z různých hledisek osobních i společenských a zasazuje ji do širších souvislostí vývoje populární hudby u nás od jejích počátků až do konce druhé poloviny minulého století, ve které vznikala a rozkvétala. Najdete zde také seznamy všech Kubešových skladeb a jejich nahrávek na audio i video nosičích, včetně speciálního DVD, na němž jsou zaznamenány důležité situace z autorova života. Druhou přílohou je CD s dvaadvaceti jeho nejznámějšími skladbami, které nahrála dechová hudba Veselka jeho syna Ladislava Kubeše mladšího. Žádnému milovníkovi hudebního žánru, v němž je Kubešova tvorba bez nadsázky jedním z vrcholů, by kniha neměla doma chybět.


 

Miloň Čepelka

Miloň Čepelka, narozený 23.září 1936 ve východočeském Pohoří blízko historických měst Dobrušky a Opočna, původně učitel, pak redaktor Československého a Českého rozhlasu v Praze, uplatnil se v životě nejen jako scénárista a moderátor rozhlasových a televizních pořadů, nýbrž i jako básník, prozaik, dramatik a také textař písní všech žánrů, včetně hudby dechové. V roce 1967 byl rovněž spoluzakladatelem (s kolegy J.Šebánkem, L.Smoljakem a Z.Svěrákem) populárního Divadla Járy Cimrmana, ve kterém dones v mnoha rolích i hraje.


CD + DVD obsah (PDF)

KOUPIT


Dostupné též v němčině KOUPIT